Αγωνιστικά Νέα
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ. 0-3

Αποκλεισμός από τους τελικούς του πρωταθλήματος για τον Παναθηναϊκό, μετά την τρίτη κατά σειρά ήττα από τον Π.Α.Ο.Κ.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα την νίκη, με τον Π.Α.Ο.Κ. να είναι καλύτερος καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι κατέκτησαν εύκολα το πρώτο και το τρίτο σετ, αφού και στα δύο έφτασαν να προηγούνται με 13-21. Οι «πράσινοι» προέβαλαν ουσιαστικά αντίσταση μόνο στο δεύτερο σετ, όταν έφτασαν μέχρι το 19-20, όμως έκτοτε «κατέρρευσαν» και είδαν τους Θεσσαλονικείς να φτάνουν στο 19-25. Έτσι, το τριφύλλι γνώρισε την τρίτη διαδοχική ήττα στην σειρά από τον Π.Α.Ο.Κ., μένοντας εκτός τελικών του πρωταθλήματος για ακόμη μια χρονιά.

Τα σετ: 16-25, 19-25, 15-25

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 1 (μπλοκ), Μελγκαρέχο 10 (10/16 επ, 65% υπ - 39% άριστες), Τσίροβιτς 3 (3/13 επ, 63% υπ - 42% άριστες), Γκονζάλες 6 (3/18 επ, 3 μπλοκ), Ρανγκέλ 7 (4/9 επ, 3 μπλοκ), Πανταλέων 2 (2/3 επ) / Δαρίδης (λ, 32% υπ - 16% άριστες), Χαραλαμπίδης 3 (3/4 επ), Ρεζκ 1 (1/2 επ), Μπέλος