Αγωνιστικά Νέα
Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0

Δεν τα κατάφερε ο Παναθηναϊκός Α.Ο. στο δεύτερο επίσημο παιχνίδι του για τη σεζόν 2017/18 καθώς ηττήθηκε με 3-0 από τον πιο έτοιμο Παμβοχαϊκό στο Βραχάτι, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου του Λιγκ Καπ "Νίκος Σαμαράς".

Το Τριφύλλι κρατάει την αισθητά βελτιωμένη εικόνα του σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι για το θεσμό με την Παναχαϊκή. Αγωνιστικά ο Ανδρεόπουλος παρέταξε την ομάδα με βασικό ακραίο τον Χαράλαμπο Ανδρεόπουλο, ενώ ο Ο Αμερικανός Έρικ Ενσινγκ που βρίσκεται στη χώρα μας από χθες ακολούθησε την αποστολή και παρακολούθησε το παιχνίδι από τον πάγκο.

Το πρώτο σετ ήταν ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό να έχει το προβάδισμά στα δύο πρώτα τεχνικά τάιμ αούτς και τον Παμβοχαϊκό να επανέρχεται στο σκορ αμέσως μετά για να κριθεί η τύχη του στους έξτρα πόντους, με την ομάδα της Βόχας να κάνει το 1-0 (26-24). Στο 2ο σετ αν και καλύτερος στην υποδοχή ο Παναθηναϊκός, είχε φτωχά ποσοστά στην επίθεση με τον Παμβοχαϊκό να έχει το προβάδισμά στο σκορ σε όλο το σετ και να το κατακτά με 25-18 κάνοντας το 2-0. Επανάληψη του 1ου σετ το 3ο, με τον ΠΑΟ να προηγείται με 15-16 αλλά να μένει πίσω μετά από μία μικρή διακοπή και αποβολή του αρχηγού Σωτήρη Πανταλέων για διαμαρτυρία, με το τελικό 25-22 να σφραγίζει τη νίκη των γηπεδούχων.

Πλεόν το Τριφύλλι με δύο ήττες στη διοργάνωση δεν έχει ελπίδες για πρόκριση στη συνέχεια και συγκεντρώνεται στο "δέσιμο" της ομάδας για τους αγώνες του πρωταθλήματος που ακολουθούν.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Σιλμπενέιτζελ 10 (3/8 επ, 4 άσσοι, 3 μπλοκ), Δρογκάρης 3 (2/3 επ, 1 μπλοκ), Μπέλος 9 (9/27 επ), Ανδρεόπουλος 7 (6/13 επ, 1 μπλοκ, 30% υπ 17% άριστες), Σίλβα 10 (10/20 επ, 38% υπ -17% άριστες) / Γκούζντα (λ, 56% υπ -44% άριστες), Βασιλακόπουλος