Αγωνιστικά Νέα
Πάλεψε αλλά ηττήθηκε στην Πυλαία

Tην ήττα από τον ΠΑΟΚ γνώρισε ο Παναθηναϊκός Α.Ο. στη Θεσσαλονίκη, στον αγώνα που ολοκλήρωσε την εμβόλιμη 8η αγωνιστική της Volleyleague Πάμε Στοίχημα.

Οι πράσινοι έβαλαν δύσκολα στον Δικέφαλο, ερχόμενοι από το 21-17 του πρώτου σετ για να επικρατήσουν επί των γηπεδούχων στους έξτρα πόντους με 31-33. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για το Τριφύλλι αφού τα λάθη στην υποδοχή δεν επέτρεψαν στον Παναθηναϊκό να είναι απειλητικός για τα επόμενα τρία σετ. Ο ΠΑΟ έχασε το δεύτερο και το τρίτο σετ με 25-17 ενώ με καλή ψυχολογία από την ανατροπή, ο ΠΑΟΚ πήρε και το 4ο με 25-16, παίρνοντας τη νίκη με 3-1 σετ.

Κορυφαίος για την ομάδα μας ο Χρίστος Μπέλος με 24 πόντους και 50% στην επίθεση, ενώ 11 είχε ο Πανταλέων.

Ο προπονητής της ομάδας μας, Δημήτρης Ανδρεόπουλος δήλωσε: “Ξεκινήσαμε καλά το ματς και καταφέραμε να κερδίσουμε το πρώτο σετ. Δυστυχώς, τα γνωστά λάθη, δεν μας άφησαν να έχουμε σταθερότητα στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ το εκμεταλλεύτηκε και έφτασε δίκαια στη νίκη”.